SHPËRNDAJE

Roma ende është duke kërkuar një sulmues krahu.

Ekipi italian pas shitjes së Mohmaed Salahut kërkon transferimin e një anësori.

Së fundmi Roma është futur në garë për argjentinasin, Luciano Vietto.

Vietto ishte i huazuar nga Atletico Madrid tek Sevilla edicionin e fundit duke shënuar 10 gola dhe duke asistuar në pesë të tjerë në 31 ndeshje.

Drejtori sportiv i Romës, Monchi e njeh mirë lojtarin dhe ka kërkuar transferimin e tij në kryeqytetin italian.

‘Calciomercato’ shkruan se Roma ka gati tre milionë euro për huazimin e lojtarit me të drejtë blerje pas një viti.

Pas një viti Roma do të jetë e detyruar t’i paguajë Atletico Madridit edhe 20 milionë euro të tjera.

Gjatë vikendit dy klubet do të kenë një takim ku do të diskutojnë rreth mundësisë së këtij transferimi.

SHPËRNDAJE
Artikulli paraprakBella “çmend” fansat!
Artikulli tjetërDështon PAN