SHPËRNDAJE

Roma i është afruar Manchester Unitedit për të pyetur për marrjen e Anthony Martial në huazim sezonin e ardhshëm, raporton , Gazzetta dello Sport.

Martial nuk ishte në gjendje të sigurone një vend të  rregullt fillestar nën urdhrat e  Jose Mourinho sezonin e kaluar dhe ka qenë i lidhur me një transferim veror, te Roma që ka treguar interes për të.

Ndrëkaq, Martial  hodhi poshtë zërat se ai kishte kërkuar të largohet nga Old Trafford para fillimit të sezonit të ri./GazetaDirekt.