SHPËRNDAJE

Roma, është në prag të transferimit  të Borja Mayoral  nga Real Madrid për 1 milion € me një mundësi për të blerë për 13 milion € të tjera.

Sipas Sky Sport Italia, Corriere dello Sport dhe më shumë, marrëveshja është bërë praktikisht, përcjell GazetaDirekt.

Sulmuesi së pari duhet të zgjasë kontratën e tij aktuale me Real Madrid, e cila pritet të skadojë në fund të sezonit.

Ai pastaj mund të bashkohet me Romën në huazim për një tarifë prej 1 milion €, me mundësi për të blerë në qershor 2021 për 13 milion € të tjera.

Mayoral ishte lidhur me Lazio më herët në afatin kalimtar, por ata vendosën për Vedat Muriqin në vend të tij.

Spanjolli 23-vjeçar kaloi dy sezonet e fundit në huazim te Levante UD.Para kësaj, ai gjithashtu kishte një magji huazimi në Wolfsburg./GazetaDirekt/