SHPËRNDAJE

Kampionët luajnë me Vikingurin e Ishujve Faroe në udhëtim.

Dy ditë më vonë, Prishtina luan me Norrkopingun në udhëtim, në kuadër të Ligës së Evropës.

Por brenga për tifozët është se cili televizion do të transmetojë ndeshjet.

Gazeta Olle mëson se deri të hënën mbrëma, asnjë televizion vendor nuk ka siguruar transmetimin e ndeshjeve.

Me gjasë, ndeshjet e para dhe historike do të kalojnë pa u parë nga tifozët e 89-shit, Prishtinës dhe gjithë Kosovës.