SHPËRNDAJE

 

Milan, thuhet se është në bisedime me agjentin e Junior Firpo dhe shpresojnë të arrijnë një marrëveshje me Barcelonën mbi një marrëveshje huazimi me një mundësi për të blerë.

Calciomercato, raporton se ideja është bërë një negociatë e vërtetë dhe nuk është e pamundur të fotografosh mbrojtësin Blaugrana duke arritur në San Siro, përcjell GazetaDirekt.

Mediat zbulojnë se Milani është në bisedime me Sufiel Abdelkader, babai i Brahim Diaz dhe përfaqësues i Junior Firpo, dhe marrëdhënia e tyre mund të funksionojë në favor të Diavolo.

Milani shpreson të arrijë një marrëveshje me lojtarin në mënyrë që të fitojë një pozicion të fortë në negociatat me Barcelonën, të cilët po kërkojnë një hua të paguar me një mundësi për të blerë për 20 milion €./GazetaDirekt/