SHPËRNDAJE

Liverpool dhe AS Roma kanë arritur marrëveshje për Salah.

Mediet britanike raportojnë se klubi anglez tashmë në parim ka arritur marrëveshje me skuadrën italiane për transferimin e Salah, transmeton KosovaPress.Menaxheri i Liverpoolit, Jurgen Klopp ka disa muaj që është duke e përcjell reprezentuesin e Zvicrës, dhe shumë shpejtë pritet që lojtari të “fluturoj” drejt Liverpoolit.

Thuhet se javën që vjen do të zyrtarizohet marrëveshja, ku Salah do të firmos kontratën me gjigantin anglez.