SHPËRNDAJE
LONDON, ENGLAND - NOVEMBER 26: Alexis Sanchez of Arsenal celebrates after scoring his team's second goal during the UEFA Champions League Group D match between Arsenal and Borussia Dortmund at the Emirates Stadium on November 26, 2014 in London, United Kingdom. (Photo by Jamie McDonald/Getty Images)

Arsenali mund ta humb Alexis Sanchezin gjatë këtyre ditëve.

Sipas raporteve të fundit, sulmuesi kilian është i vendosur që t’i bashkohet rivalëve të Manchester Cityt.

Sanchez nuk është i gatshëm të luaj një vit në Europa Ligë dhe për këtë çështje brenda disa ditëve mund të zyrtarizohet kalimi në City.