SHPËRNDAJE

Mesfushori i Bayern Munich, Renato Sanchez, do të refuzojë kalimin tek Manchester United, në favor të një kalimi tek Barcelona.

Portugezi i talentuar shkëlqeu në Evropianin 2016, duke ngjallur interesimin e shumë skuadrave, për t’u transferuar tek gjiganti bavarez.

Megjithatë, Sanchez mund të shitet këtë verë pas një sezoni jo të mirë me Bayern dhe Barcelona besohet të jetë duke kryesuar garën për shërbimet e tij.