SHPËRNDAJE

Franca eshte kampionia e Rusi 2018, pas nje fitoreje 4-2 kundër Kroacisë.

FIFA ka ndarë dhe çmimet individuale për pjesëmarrësit në këtë turne. Lojtari më i mirë i ri i turneut, Kylian Mbappe.

Lojtari më i mirë, Luca Modric, golashënuesi më i mirë, Harry Kane ndersa portieri me i mire Thibaut Courtois.

Krahas cmimeve, ne faqen zyrtare te saj, FiFA ka shperndare edhe nje video me momentet me te paharrueshme te boterorit, nga golat me spektakolare, sjellja e tifozeve, prapaskenat e futbollisteve ne dhomat e zhveshjes e deri tek pamjet magjepese te Rusise…