SHPËRNDAJE

 

Manchester United po bëhet gati për transferimin e portierit e Milanit, Gianluigi Donnarumma  zbulon Fichajes.

Djajtë e Kuq po shikojnë 22-vjeçarin si një zëvendësues të mundshëm të David De Gea, i cili është informuar që të largohet nga Old Trafford këtë verë, përcjell GazetaDirekt.

Donnarumma, i cili gjithashtu ka qenë i lidhur me Juventusin, Bayern Munchen dhe Paris Saint-Germain, mund të jetë në dispozicion në një transferim falas në fund të sezonit, me kontratën e tij aktuale që skadon në Qershor./GazetaDirekt/