SHPËRNDAJE

Shqipëria ka pësuar humbje befasuese nga Kombëtarja e Luksemburgut me rezultat 2:1
Vazhdon kriza e Kombëtares shqiptare, e cila nuk ka arritur të fitojë as ndaj një skuadre të vogël si Luksemburgu.

Skuadra e De Biasit u mposht 2:1 në udhëtim, ani pse ishte me formacionin më të mirë.

Kombëtarja shqiptare kaloi e para në epërsi me golin e Roshit në minutën e 53’, por Luksemburgu u përgjigj me golat e Turpel dhe Malget.

Kjo ndeshje ishte miqësore, vetëm një javë para ndeshjes me Izraelin, e cila do të zhvillohet në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës.