SHPËRNDAJE

West Ham United është i bindur se ka përfunduar një marrëveshje prej 13 milionë dollarësh për të nënshkruar me sulmuesin e Bayer Leverkusen Javier Hernandez, raporton Evening Standard.

“Hammers” janë të gatshëm të shkaktojnë klauzolën e lirimit në kontratën e Hernandez dhe gjithashtu janë optimistë për pajtimin e kushteve personale me ish-futbollistin  e Manchester United./GazetaDirekt.