SHPËRNDAJE

Skuadra e njohur angleze Southampton dëshiron transferimin e ish-trajnerit të Bourssia Dortmund, shkruan Gazeta e Re.

Sipas medieve angleze trajneri aktual i Southampton Claude Puel, do të largohet në këtë jave dhe si zëvendësues i tij shihet THmas Tuchel.

Puel ka pasur një sezon jo stabil me Southamptonin dhe aventurës së tij pritet që t’i jap fund në përfundim të kësaj jave.