SHPËRNDAJE
“The Reds” fituan me shifrat 5:2.

Liverpool ka fituar me rezultat të thellë ndeshjen e parë gjysmëfinale ndaj Romës.

“The Reds” fituan me shifrat 5:2.

Golat për Liverpoolin i realizuan Salah (2), Firmino (2) dhe Mane.

Ndërkohë, për Romën në fund shënuan Dzeko dhe Perotti.

Romës i duhet një fitore 3:0, ashtu si ndaj Barcelonës, për të shkuar në finale.