SHPËRNDAJE
Italian head coach of SS Lazio, Stefano Pioli, attends a press conference in Rome, Italy, 19 May 2015. ANSA/RICCARDO ANTIMIANI

“Interi i perket te kaluares…ishte nje pervoje, une kam dhene gjithnje maksimumin. Por, tashme jam ne Firence dhe shpreh kenaqesine time: Fiorentina eshte i vetmi klub per te cilin une vendosa qe te qendroj ne Itali”.

Keshtu eshte shprehur Stefano Pioli gjate prezantimit te tij zyrtar: tekniku i ri ka arritur nje marreveshje deri ne fund te sezonit 2019 me opsion nje sezon tjeter.

“Me kane vleresuar si nje trajner pa trofe, theksoi Pioli. Une uroj qe keto zera te mos ndihen me ne Firence”.

“Deshiroj qe te deshmoj se jam trajneri i duhur per kete skuader, per kete qytet”, deklaroi ai.