SHPËRNDAJE

 

Mesfushori i Borussia Monchengladbach, Florian Neuhaus ka insistuar se ai mbetet i qetë për të ardhmen e tij, pavarësisht spekulimeve për një lëvizje në Liverpool.

23-vjeçari ka shijuar një fushatë të fortë me klubin e tij aktual, duke shënuar gjashtë gola nga 30 paraqitje në të gjitha garat, përcjell GazetaDirekt.

Liverpool dyshohet se ka monitoruar zhvillimin e Neuhaus ndërsa konsideron zëvendësime të mundshme për Georginio Wijnaldum, i cili mund të largohet nga Anfield në një transferim të lirë.

Ndërsa përsëriti se ai është i lumtur në klubin e tij aktual, përfaqësuesi gjerman ka pranuar se ai nuk e di rrugën e tij të karrierës pas fundit të sezonit.

“Unë kam një kontratë deri në vitin 2024 dhe kam qëllime shumë të mëdha për këtë sezon. Kjo është ajo për të cilën jam përqendruar tani. Biseda e transferimit nuk është me të vërtetë një çështje e madhe tani për mua.Unë luaj në Borussia, kam një kontratë, dhe ne si klub jemi ende duke ndjekur qëllime shumë të mëdha këtë sezon. Nuk mund të them se çfarë do të ndodhë në verë për momentin.

“Unë jam gjithashtu shumë i relaksuar për të ardhmen. Borussia është një klub ku unë isha në gjendje të zhvillohesha shkëlqyeshëm dhe ku gjithçka është atje”, ka thënë Neuhaus.

Neuhaus thuhet se ka një klauzolë lirimi prej 40 milion € (34.56 milion) në kontratën e tij./GazetaDirekt/