SHPËRNDAJE

Portieri, Wojciech Szczesny, ka marrë shumë oferta  të cilat po mbetet të shqyrtohen në ditët në vazhdim.

Szczesny, kaloi në sezonin e kaluar si huazim në Romë, derisa  Arsenali  ka ofruar 13 milionë funte për portierin e Polonisë, i cili ka lënë një vit kontratën e tij dhe është parë edhe  nga Juventusi si zëvendësim afatgjatë për Gianluigi Buffonin./GazetaDirekt.