SHPËRNDAJE

 

Juventus po monitoron situatën e Donny van de Beek të Manchester United.

Holandezit  është dashur të presë vendin e rregullt në formacion në Premier League që nga ardhja e tij nga Ajax në afatin kalimtar të verës,përcjell GazetaDirekt.

Tashmë po flitet që ai të largohet nga skuadra Old Trafford vitin e ardhshëm dhe CalcioMercato thotë se Juve do të përpiqet ta ribashkojë atë me Matthijs de Ligt.

Bianconerët janë të gatshëm ta marrin atë në huazim me një mundësi për të blerë me vlerë 35 milion € (31 milion 42/42 milion dollarë)./GazetaDirekt/