SHPËRNDAJE

Lionel Messi, ka folur për situatën e tij në Barcelona mes intensifikimit të thashethemeve të transferimit ndërsa largohet nga gjashtë muajt e fundit të kontratës së tij në Camp Nou.

Messi tronditi botën e futbollit kur dorëzoi një kërkesë zyrtare për transferim pas përuljes së Barça 8-2  nga Bayern Munchen në çerekfinalet e sezonit të kaluar në Champions League,përcjell GazetaDirekt.

Manchester City, Inter dhe Paris Saint-Germain u diskutuan të gjitha si destinacionet e ardhshme të mundshme për Argjentinasin pasi ai shprehu dëshirën për të aktivizuar klauzolën e lirimit në kontratën e tij, por ai shpejt pa rrugën e tij të daljes të bllokuar nga zyrtarët e Blaugrana dhe La Liga

“E vërteta është se sot jam mirë. Është e vërtetë që kam kaluar një kohë shumë të keqe në verë.

“Por sot jam mirë dhe më pëlqen të luftoj seriozisht për gjithçka që mbetet përpara, jam i ngazëllyer.

“Unë e di që klubi po kalon një kohë të vështirë, në nivel klubi dhe gjithçka që rrethon Barcelonën, por unë jam këtu për ta ndihmuar atë”, ka thënë Meai.

Messi do të kthehet në fushë me Barçën kur ata të marrin një udhëtim të rëndësishëm në Real Valladolid në La Liga të martën në mbrëmje./GazetaDirket/