SHPËRNDAJE

Mbrojtësi i Southamptonit, Virgil Van Dijk i ka bërë me dije klubit të tij se dëshiron vetëm Liverpoolin, transmeton zeri.info

Gjatë muajit të kaluar, Liverpooli ishte tërhequr nga gara për Van Dijkun dhe i kishte kërkuar falje Southamptonit, klub i cili e kishte akuzuar gjigandin anglez se kishte biseduar me mbrojtësin pa lejen e tyre.

Sidoqoftë duket se Liverpooli do të tentojë përsëri për një transferim të holandezit.