SHPËRNDAJE

Përkundër thashethemeve  për një largim të mundshëm  të futbollisti Theo Walcott, futbollisti mbetet një pjesë kyçe e planeve të Arsene Wenger dhe nuk do të lejon të largohet nga “Topçinjtë”.

Theo Walcott pritet të qëndrojë në klub këtë verë pavarësisht raporteve që e lidhin atë me një lëvizje larg nga Emirates Stadium.

Reprezentuesi i  Anglisë shënoi 19 gola në sezonin e kaluar ,por nuk arriti të tregojë formën e duhur  që nga debutimi që bëri  në gusht të vitit 2006./GazetaDirekt.