SHPËRNDAJE

 

Florian Thauvin, duket se do të bashkohet me AC Milan verën e ardhshme.

Marseille janë përpjekur ta lidhin atë me një kontratë të re para se skadimi i marrëveshjes së tij aktuale në fund të sezonit, por duket se ai nuk e ka ndermend të qëndrojë më në Francë, përcjell GazetaDirekt.

Ylli i Francës ka refuzuar të pranojë ofertën e tyre, megjithatë, dhe TodoFichajes thotë se ai në vend të kësaj i ka thënë po një marrëveshje me Rossonerët./GazetaDirekt/