SHPËRNDAJE

Zvicra ka mposhtur Bjellorusinë 1:0, me supergolin e Xherdan Shaqirit

Kombëtarja e Zvicrës ka shënuar fitore minimal 1:0, në miqësoren e zhvilluar ndaj Kombëtares së Bjellorusisë.

Golin e vetëm dhe të fitores në këtë takim e shënoi shqiptari Xherdan Shaqiri, duke shënuar golin e vitit nga më shumë se 30 metra.

Në këtë ndeshje për herë të parë debutoi edhe Florent Hadergjonaj, i cili refuzoi Kosovën ditë më parë. /Express/