SHPËRNDAJE

Skuadra gjermane Bayern Munchen, është përforcuar me ish- sulmuesin e Arsenalit, Serge Gnabry nga Werder Bremen për 8 milionë euro.

Gnabry pati një sezon mjaft të mirë me Werder Bremenin dhe kishte tërhequr vëmendjen e disa klubeve , por kampioni i Bundesligës fitoi garën për shërbimet e sulmuesit.