SHPËRNDAJE

Futbollisti, Alexandre Lacazetti, së shpejti do të bashkohet me pjesën tjetër të skuadrës së  Arsenalit, pasi ai ka shkruar një kontratë pesëvjeçare me Gunners.

Ish-sulmuesi i Lyon, ka kaluar testet mjekësore të  tij në Arsenal dhe është në prag të kompletimit të një transferimi prej 46 milionë dollarësh në klubin e Premier Ligës.

Me shpresën e nënshkrimit të Kylian Mbappe të Monakos – një objektiv i Realit të Madridit dhe Paris Saint-Germain , që u zhduk, menaxher i Arsenalit Arsene Wenger arriti të bindë një tjetër nga ylli i Ligue 1 për të luajtur në stadiumin Emirates./GazetaDirekt.