SHPËRNDAJE

AC Milan. ka nënshkruar me mbrojtësin e Chelsea, Fikayo Tomori në huazim me një mundësi për të blerë.

Asnjë klub nuk e konfirmoi shifrën për të blerë 23-vjeçarin, por besohet se qëndron në 25 milion £ (34 milion dollarë), përcjell GazetaDirekt.

Tomori së pari u bashkua me Chelsean në nivelin nën 8 vjeç, dhe ka luajtur 27 herë për ekipin e parë të Blues./GazetaDirekt/