16 C
Pristina
E diel, 16 Qershor, 2019

TEKNOLOGJI

Huawei kalon Apple, bëhet prodhuesi i dytë më i madh i...

Huawei duket se ka arritur një rekord historik, duke lënë pas Applen e duke u bërë i dyti më i shitur në botë. Prodhuesi kinez...

Rekordi, “Apple” arrin 1 trilionshin në bursë

Kompania Apple arriti vlerën 1 trilion dollarë në tregun e aksioneve, duke shënuar një rekord historik. Aksionet e kompanisë përkohësisht arritën çmimin 207.05 dollarë dhe...

Hyundai sjellë kositësen me 190 kuajfuqi (Foto)

Nuk ka asgjë më të mirë, se një kositëse me motor motoçiklete. Kemi parë një kositëse të fuqishme nga Hyundai më 2014, por e reja...