SHPËRNDAJE

Se PDSH eshte duke u shkatrru cdo dite e me teper ajo shihet qarte.

Ajo tani me ka vendosur te luaj me cdo standard vetem e vetem tjet ne pushtet.

Se fundmi ne mbledhjen e thirrur ne nendegen e fshatit Rahovic, shihet qarte qe kopjon PDK me slloganin Dekada e Re dhe synon qe permes ketij sllogani te rifitoje zemrat e njerezve.

Eshte per te ardhur keq gjendja momentale e PDSH dhe Ragmi Mustafes qe thirret ne patriotizem folklorik e kendej i jep mirenjohje Aleksander Vucicit qe heq lapidarin e deshmoreve te kombit ne qender te qytetit.

Paturpesia ska fund nga PDSH dhe Ragmi Mustafa, te vetmin ngushellim e gjejn tani tek PDK ne Kosove.