SHPËRNDAJE

Ne keto kohera ku po jetojme, dhe duke e menduar te kaluaren, e dijm shume mire se kush eshte shpetimtari i Presheves, ai eshte Shqiprim Arifi.

Ti kthehemi pak te kaluares, udheheqesve te saj, menjehere na shkon mend tek aktet e turpshme qe ka kaluar Presheva, akti me i turpshem eshte heqja e lapidarit dhe ne shenje falemnderimi dhenja e mirenjohjes nga ana e ish-kryetarit te Presheves Ragmi Mustafa ish-kryeministrit te atehereshem dhe tani president i serbise Aleksander Vucicit.

Nje akt qe nuk do te harrohet asnjehere, sepse deshmoret e kombit u vrane per se dyten here nga ky turp, dhe sot ka guximin dhe fytyren qe te bej politike kinse shpetimtari i Presheves eshte ai.

Historia do shkruaj gjithmone per aktin e turpshem dhe turpi do identifikohet me Ragmiun…