7.7 C
Pristina
E mërkurë, 19 Maj, 2021

TOP LAJMET E DITES

Rita Ora publikon këngën e re (Video)

Rita Ora ka publikuar këngën e saj më të re. Rita kësaj here ka bashkëpunuar me DJ e njohur Avicii, ku kanë sjellë këngën me...

Draskovic: Le të mos e njohim Kosovën, por jo të hipnotizojmë...

Lideri i Lëvizjes për Ripërtëritje Serbe, Vuk Drashkoviç, po e mbështet thirrjen e Presidentit serb, Aleksandar Vuçiç për dialog të brendshëm për Kosovën pasi sipas...

Chelsea transferon mesfushorin e Arsenalit? (Foto)

Antonio Conte, trajneri i Chelseas, nuk po heq dorë nga mesfushori i Arsenalit, Alex Oxlade-Chamberlain Kampioni i Anglisë, Chelsea po synon që të transferoj ende...

Testi i shpejtë i Haradinajt me Listën Serbe

Pak ditë pas formimit të Qeverisë së re kryeministri Ramush Haradinaj po ballafaqohet me një test të ashpër në raport me Listën Serbe. Opozita...

Mustafa kërkon edhe një koalicion PDK-LDK

Marrëveshja politike mes PDK dhe LDK, do të ishte politiko-strategjikeme garanca të qendrueshme, është shprehur Rrustem Mustafa, në prag të seancës së radhës që...

Albumi i familjes! Ja si dukej Princesh Diana, fëmijë (FOTO )

Më 31 Gusht 1997, bota u trondit nga një lajm i hidhur. Princeshë Diana, kishte ndrruar jetë në një aksident tragjik në Paris.Makina me...

Nicole Scherzinger po gënjen, nuk i ka kaq vjet (Foto)

Këngëtarja me famë botërore Nicole Shcerzinger sapo ka mbushur 39 vjeç dhe duket më seksi se kurrë, me një fizik përfekt dhe të tonifikuar. Por...

Apple dhe Samsung nën presion të madh nga konkurrenca kineze

Apple dhe Samsung, që do të zbulojnë në të ardhmen smartfonët e rinj, janë gjithmonë në kërkim të formulës magjike për të ruajtur dominimin...

EKONOMI

Njoftim nga Trusti: 120 mijë persona kanë aplikuar me sukses

Mbi 120 mijë persona kanë aplikuar në trust. Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës, ka njoftuar se adresa e re për tërheqje të 10 për...

Ja sa kosovarë janë larguar nga puna gjatë pandemisë

Përhapja e koronavirusit, ka lënë pasoja të mëdha në gjitha vendet e botës. Bizneset gjatë kohës së pandemisë, por edhe pas stabilizimit sado pak të...

Njoftim për fermerët e komunave veriore të Kosovës

Agjencia për Zhvillimin e Bujqësisë njofton të gjithë fermerët e Mitrovicës së Veriut (Zveçan, Leposaviq dhe Zubin Potok) se dosjet e tyre për aplikim...

Ja sa peshon Qeveria ‘Haradinaj’

Ministrat më të pasur në qeverinë “Haradinaj” janë: Behgjet Pacolli, Besim Beqaj, Pal Lekaj, Dardan Gashi, Abelard Tahiri, ... Shumica e ministrave në Qeverinë e...

Arsyetohet zv.drejtori i Trustit: Kemi sulme kibernetike

Zëvendësdrejtori i Trustit Agron Krasniqi ka mbajtur  konferencë për medie e ku ka dhënë detaje rreth fillimit të aplikimit për tërheqjen e 10% të...

BE-ja anulon projektet prej 7.8 milion euro në Mitrovicën e veriut

Zyra e BE-së në Kosovë ka anuluar ndihmën financiare prej 7.8 milion euro për Mitrovicën e veriut. Projektet parashihnin ndërtimin e një qendre kulturore dhe...

ESTRADA

Aktorja e famshme në pritje të fëmijës së tretë (Video)

Jessica Alba dhe Cash Warren priten të bëhen prindër për herë të tretë. Aktorja 36-vjeçare ka përdorur llogarinë e saj të Instagramit për të...

Loredana kapet me armë në duar!

Reperja shqiptare Loredana Zefi ishte në qendër të vëmendjes në Zvicër dhe në Kosovë, kur një çift zviceran e akuzoi se i ka mashtruar...

E veshur me fustan ngjyra-ngjyra, Gili duket si çikë e re

Gili, po vazhdon të jetë një personazh i komentuar shumë. Ani,pse ka kohë që pjesë e skenës muzikore, Gili vazhdon të jetë shumë aktive...

E veshur me shumë stil, Nora i lë “gojë hapur” të...

Nora Istrefi, po shkëlqen kohëve të fundit. Që kur publikoi këngën e fundit me këngëtarin, Butrint Imerin, ajo ka qenë shumë aktive në rrjete sociale,...

Majlindës i ‘çelin’ lulet, sa seksi duket

Pushime dhe vetëm pushime. Bukuroshja kosovare Majlinda Zeka së fundmi po qëndron në Dhërmi, ku po i kalon ditët e nxehta, shkruan GazetaDirekt. Ajo ka hedhur...

”Dua na zhgënjeve”, këngëtarja shqiptare merr kritika të rënda në rrjet...

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa është një nga ato artiste që gjithmonë ka qenë krenare për vendin e saj të origjinës. Ajo ka...

Tri foto seksi të Oriolës nga jahti, keni se çka të...

Është një nga modelet më seksi shqiptare. Oriola Marashi ka hedhur tri foto të reja në Instagram dhe meshkujt që e ndjekin duhet të jenë...

Era del në bikine, ja çka ka humbur Faton Shoshi

Këngëtarja e mirënjohur kosovare, Era Istrefi në këto ditë të nxehta të gushtit ka gjetur kohë për pushime. Këngëtraja e hitit “Bon bon” gjendet në...

SPORT

Çështje ditësh, Arsenal po ia merr mesfushorin Realit

  Arsenali shpreson të nënshkruajë Martin Odegaard si huazim në ditët në vijim. Bisedimet janë duke vazhduar me Real Madrid për një marrëveshje për mesfushorin sulmues...

Gonzalo Higuain, dështaku i finaleve

Gonzalo Higuain e ka Napolin që të vinte te Juventusit për ta fituar në trofe të madh sic është Liga e Kampionëve. Pavarësisht ecurisë...

Pochettino po ia merr super-lojtarin Tottenhamit

  Shefi i ri i Paris Saint-Germain, Mauricio Pochettino thuhet se ka kontaktuar sulmuesin e Tottenham Hotspur, Dele Alli për të diskutuar një lëvizje të...

Shkëndija ‘turpërohet’ në Milano, shikoni 6 golat (Video)

Milani e ka shkatërruar Shkëndijën, në ndeshjen e parë të “play-off”-it për Ligën e Evropës.   Italianët e kanë mposhtur skuadrën nga Tetova me rezultat tenistik,...

Skuadra italiane hyn në garë për Mbappe

Juventus ka hyrë në garë për yllin e Monacos, Kylian Mbappe Kampioni i Italisë është bashkuar në garë me Real Madrid, PSG dhe Arsenal për...

Drita bën goditjen e radhës (Foto)

FC Drita, është njëri ndër skuadrat  e cila këtë sezon ka bërë më së shumti përforcime. Vetë klubi  ka konfirmuar se ka nënshkruar me...

Ramos: Shpresoj se për herë të fundit po e shkëmbej fanellën...

Sergio Ramos foli pas disfatës në kundër Barecelonës me rezultat 3-2. Ai u shpreh i pakënaqur me humbjen, por që nuk është alarmante. Mbrojtësi i...

Messi jashtë Botërorit! Franca eliminon Argjentinën

Kampionatit Botëror do t’i  mungojë Lionel Messi pasi Argjentina u shkatërrua me rezultatin 4-3 përballë Francës. Pa dyshim shijuam një finale të parakohshme ku rezultati...
Hapsire e sponsorizuar

Mos i humb

TË TJERA

Haradinaj shkarkon Mehen, cakton Bulliqin

Kryeministri i ri i vendit, Ramush Haradinaj, ka shkarkuar Komisionin Shtetërorë për Demarkacion me Malin e Zi, të kryesuar më parë nga Murat Meha. Kryeministria...

PDK e LDK me më së shumti kandidatë për deputetë, të...

Partia Demokratike e Kosovës dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, janë partitë që prijnë me numrin më të madh të kandidatëve për deputetë, e që...

Smalling kërkohet nga skuadra londineze

Skuadra nga Emirates Stadium është e interesuar ta ketë në radhët e veta mbrojtësin, në mënyrë që të forcojë radhët para edicionit të ri Arsenal...

Fjalët që nuk duan t’i dëgjojnë të pamartuarat

Nganjëherë njerëzit e konsiderojnë të obligueshme të thonë diçka për të disponuar të tjerët, ndërsa gjatë kësaj shpesh tingëllojnë si të krisur, nga pak...

Samsung prezanton tabletin e ri – Galaxy Tab A (2017)

Samsung Galaxy Tab A (2017) më në fund është bërë zyrtar. Tableti është mundësuar nga një procesor SoC me quad-core, 1.4GHz, dhe një ekran...

Ancelotti tregon se tifoz i cilës skuadër ishte në fëmijëri

  Carlo Ancelotti, thotë se Stefano Pioli dhe Paolo Maldini kanë bërë një punë të jashtëzakonshme dhe zbulon se ai e kishte mbështetur Interin kur...

ARTIKUJT E FUNDIT