SHPËRNDAJE

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për parashikimin e motit për sot dhe nesër.

Sot dhe nesër do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

“Vranësirat më të theksuara parashihen në relievin malor. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-7 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-22 gradë celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-4 m/s. Situata biometeorologjike dhe ajo agrometeorologjike paraqitet e mirë, pasi që është vërejtur një aktivitet pothuaj dinamik i elementeve dhe dukurive meteorologjike në troposferë”, ka njoftuar IHK-ja.