4.8 C
Pristina
E martë, 5 Dhjetor, 2023

BALLINA

Ballina BALLINA

​Një i vdekur dhe 14 raste të reja me COVID-19

Pas më shumë se një muaji është regjistruar vdekja e parë nga COVID-19, që nga 9 prilli nuk ka pasur të vdekur në Kosovë. Në...

Nuk ndalen rritjet e çmimeve në Kosovë, inflacioni në muajin prill arrin në 11.2...

Rritja e çmimeve për produktet bazike ushqimore në Kosovë nga prilli i vitit të kaluar është rritur 11.2 për qind, thuhet në raportin e...

14 gra nga Prizreni përfitojne grante nga “Socio- Projekti 2”

Nënshkruhet memorandum bashkëpunimi në mes të fondacionit për Zhvillim të Qëndrueshëm Ekonomik – PREDA Plus, WEntrepreneur, me mbështetjen e Arbeiter Samariter Bund – ASB...

Në Kampin “Villaggio Italia” u mbajt një takim teknik për të shpëtuar një infrastrukturë...

Në Kampin Villaggio Italia u mbajt një takim teknik gjatë të cilit inxhinieri i Njësisë së Menaxhimit të Infrastrukturës (IMC) të Komandës Rajonale Perëndim...

Krasniqi: Kërkojmë që gjyqi të shpejtohet dhe të mos na mbani kaq gjatë padrejtësisht...

Ish zëri i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jakup Krasniqi është deklaruar i pafajshëm për akuzat e reja me të cilat po e ngarkon Zyra...

Kjo është lista e emrave më të përfolur për presidentin e Shqipërisë

Konferenca e Kryetarëve caktoi sot datën 16 maj si raundin e parë të votimit për zgjedhjen e Presidentit të Republikës. Deri në këtë datë...

Akuzat e reja nga Specialja, Selimi: Nuk kam të bëj asgjë me krimet e...

Ish-gjenerali i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Rexhep Selimi, është deklaruar i pafajshëm në Gjykatën Speciale për akuzat e reja të konfirmuara ndaj ish-krerëve të...

24 vjet nga Beteja e Llapushnikut

24 vjet më parë në Llapushnik të Drenasit u zhvillua beteja e ashpër ndërmjet forcave të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe pushtuesve serbë, e...

Zgjerimi i aktakuzës, Thaçi e të tjerët do të paraqiten para gjyqtarit në Hagë

Sot do të mbahet konferenca e radhës për ecurinë e çështjes ndaj ish krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe zgjerimin e aktakuzës nga...

SOT NË PEJË DO TË MBAHET TRYEZA E DISKUTIMIT “BARAZI PËR TË GJITHË” NGA...

Në kuadër të fushatës “Barazi për të gjithë”, sot me fillim ne ora 10:00 në Hotel “Seraphine Plaza” në Pejë do të mbahet një...
0FansaPëlqeje
69,168NdjekësitNdjek
16,000AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss