22.7 C
Pristina
E hënë, 8 Gusht, 2022

BALLINA

Ballina BALLINA

Nuk ndalen rritjet e çmimeve në Kosovë, inflacioni në muajin prill arrin në 11.2...

Rritja e çmimeve për produktet bazike ushqimore në Kosovë nga prilli i vitit të kaluar është rritur 11.2 për qind, thuhet në raportin e...

14 gra nga Prizreni përfitojne grante nga “Socio- Projekti 2”

Nënshkruhet memorandum bashkëpunimi në mes të fondacionit për Zhvillim të Qëndrueshëm Ekonomik – PREDA Plus, WEntrepreneur, me mbështetjen e Arbeiter Samariter Bund – ASB...

Në Kampin “Villaggio Italia” u mbajt një takim teknik për të shpëtuar një infrastrukturë...

Në Kampin Villaggio Italia u mbajt një takim teknik gjatë të cilit inxhinieri i Njësisë së Menaxhimit të Infrastrukturës (IMC) të Komandës Rajonale Perëndim...

Krasniqi: Kërkojmë që gjyqi të shpejtohet dhe të mos na mbani kaq gjatë padrejtësisht...

Ish zëri i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jakup Krasniqi është deklaruar i pafajshëm për akuzat e reja me të cilat po e ngarkon Zyra...

Kjo është lista e emrave më të përfolur për presidentin e Shqipërisë

Konferenca e Kryetarëve caktoi sot datën 16 maj si raundin e parë të votimit për zgjedhjen e Presidentit të Republikës. Deri në këtë datë...

Akuzat e reja nga Specialja, Selimi: Nuk kam të bëj asgjë me krimet e...

Ish-gjenerali i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Rexhep Selimi, është deklaruar i pafajshëm në Gjykatën Speciale për akuzat e reja të konfirmuara ndaj ish-krerëve të...

24 vjet nga Beteja e Llapushnikut

24 vjet më parë në Llapushnik të Drenasit u zhvillua beteja e ashpër ndërmjet forcave të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe pushtuesve serbë, e...

Zgjerimi i aktakuzës, Thaçi e të tjerët do të paraqiten para gjyqtarit në Hagë

Sot do të mbahet konferenca e radhës për ecurinë e çështjes ndaj ish krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe zgjerimin e aktakuzës nga...

SOT NË PEJË DO TË MBAHET TRYEZA E DISKUTIMIT “BARAZI PËR TË GJITHË” NGA...

Në kuadër të fushatës “Barazi për të gjithë”, sot me fillim ne ora 10:00 në Hotel “Seraphine Plaza” në Pejë do të mbahet një...

Mblidhen pesë komisione parlamentare

Gjatë ditës do të mblidhen disa komisione parlamentare. Komisioni për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Media dhe Zhvillim Rajonal, Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturё,...
0FansaPëlqeje
69,168NdjekësitNdjek
16,000AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss