7.7 C
Pristina
E mërkurë, 19 Maj, 2021

BALLINA

Ballina BALLINA

Sektori i gastronomisë ka marrë një lajm të mirë nga Hoti

Sektori i gastronomisë kanë marrë një lajm të mirë nga Qeveria e Kosovës. Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti ka njoftuar se javën e ardhshme do...

Kurti: Shteti i Kosovës po mirret peng

Pas zgjedhjes së kryetarit të Kuvendit të Kosovës ka ardhur edhe reagimi ish kreu të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Deputeti i VV-së ka thënë se...

“58.2 për qind”, Besnik Bislimi publikon një sondazh tjetër

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Besnik Bislimi sot ka nisur me publikimin e sondazheve nëpër komuna të ndryshme të Kosovës. Bislimi po thotë se këto sondazhe...

Situatë e papritur në Kuvend: VV dhe LDK kërkojnë votim menjëherë, Lista Serbe mungon

Glauk Konjufca nga Lëvizja Vetëvendosje në paraqitjen e tij si shef i Grupit Parlamentar të VV’së tha se Haradinaj nuk paraqiti ndonjë lloj programi...

Kurti tregon nëse do të bëjnë koalicion me ndonjë parti tjetër pas zgjedhjeve

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se nuk planifikon që pas zgjedhjeve të ketë ndonjë koalicion me tjetër kë pos bashkëpunimit me...

Rakiq: Qeveria në Kosovë varet nga Lista Serbe

Lista Serbe është e fuqishme dhe prej saj varet qeveria në Kosovë, ka thënë kryetari i Listës, Goran Rakiq, në një intervistë dhënë televizionit...

Ejupi-Hajrizaj thotë se e qëllimi i Aleancës në qeverinë e ardhshme është rritja dhe...

Partitë politike po vazhdojnë fushatën zgjedhore. Kandidatja për deputete nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Pranvera Ejupi-Hajrizaj ka thënë se qëllimi i Aleancës në qeverinë...

Analistët: Opozita në Kuvend, ndër më të fortat që ka pasur kosova prej pasluftës

Analistët konsiderojnë se opozita në Kuvendin e Kosovës është ndër më të fortat që ka pasur Kosova, njëkohësisht e dëshiruar prej kohësh. Përveç që do...

Policia arreston të dyshuarit që e sulmuan me thikë një person në Drenas

Ditëve të fundit, janë shtuar shumë rastet e dhunës. Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona, pasi të premten pas një rrahje mes vete,  kanë...

Policia: Shpërthimi në Londër sulm terrorist, dyshohet për një tjetër pajisje (Foto)

Shpërthim në një tren që tronditi Londrën mëngjesin e sotëm po trajtohet zyrtarisht si incident terrorist, ka njoftuar policia britanike Rreth 20 pasagjerë raportohet se...
0FansaPëlqeje
69,168NdjekësitNdjek
16,000AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss