33.1 C
Pristina
E diel, 1 Gusht, 2021

EKONOMI

Ballina EKONOMI

KEDS është përgatitur maksimalisht për ditën e zgjedhjeve që të ketë furnizim të qëndrueshëm...

Mbi 1300 punëtorë do të jenë të angazhuar që nga momenti i hapjes së qendrave të votimit e deri në përfundim të tyre. Ekipet...

Dy shtetet me pagat më të larta në Evropë

Referuar të dhënave të fundit, nga përllogaritjet e pagave, rezulton se Zvicra ka pagën e dytë më të lartë mesatare në Evropë dhe e...

Hoti thotë se Kosova e ka kaluar krizën ekonomike të shkaktuar nga pandemia

Partitë politike po vazhdojnë fushatën zgjedhore. Kryeministri Avdullah Hoti, në një takim me elektoratin në Deçan dhe Junik, ka thënë të enjten se me 700...

Kaq para do të kushtojnë zgjedhjet e parakohshme

Kosova do të ketë zgjedhje në 14 shkurt. Rreth 23.5 milionë euro i ka kushtuar buxhetit të Kosovës organizimi i pesë cikleve të zgjedhjeve parlamentare...

Haradinaj thotë se fondi një miliardësh do të përshpejtojë ringjalljen e ekonomisë

Liderët politikë po e shpalosin programin e tyre nëpër qytetet e Kosovës. Kandidati për President të Kosovës, Ramush Haradinaj vizitoi sot kompaninë̈ ‘Erc Trade’ në...

Sektori i gastronomisë ka marrë një lajm të mirë nga Hoti

Sektori i gastronomisë kanë marrë një lajm të mirë nga Qeveria e Kosovës. Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti ka njoftuar se javën e ardhshme do...

Haradinaj nga Gjilani parasheh krijimin e politikave lehtësuese për sektorin prodhues

Ramush Haradinaj, është në garë për postin e presidentit. Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), njëherit edhe kandidat për president Ramush Haradinaj, ka...

Korrupsioni më i lartë në Shqipëri dhe Kosovë

Korrupsioni, vazhdon të jetë një dukuri negative që po i lë pas shumë shtete. Viti 2020 solli një tablo të zymtë për sa i takon...

Hoxhaj iu premton rritje të subvencioneve fermerëve në Rahovec

Partitë e Kosovës, po bëhen gati për zgjedhjet e 14 shkurtit. Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, njëherësh kandidati për kryeministër Enver Hoxhaj, sot ka...

Mërgata “infuzion” që e mbanë gjallë ekonominë kosovare

Mërgata është "infuzioni" që i mbanë gjallë kosovarët. Ismail Rrustaj nga Komuna e Klinës, që jeton në Prishtinë, qe tre vjet me radhë pranon para...
0FansaPëlqeje
69,168NdjekësitNdjek
16,000AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss