33.1 C
Pristina
E diel, 1 Gusht, 2021

KËSHILLA

Ballina KËSHILLA

Shkëmbimi i territoreve dhe Lugina e Preshevës

Abstrakt   Në tryezën e bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë, nuk është përjashtuar as korigjimi i kufijve aktual, gjë që do të afektoj dhe Luginën e...

“COVID-19 po shpallë luftë çdo individi të shtatë kontinenteve”

Bota edhe më tutje po vazhdon të përballet me virusin e quajtuar, COVID 19. Fjala “sfidë” përdoret për t’iu drejtuar dikujt për të hyrë në...

Martesa e largon lumturinë, mund t’i bëjë njerëzit më të prirur ndaj depresionit thonë...

Martesa cilësohet se një pjesë e rëndësishme e jetës. Konkluzionet e fundit flasin ndryshe për martesën. Ajo mund të largojë në lumturi pasi mund t’i...

Tri mënyra të thjeshta për të shmangur virusin në shëtitjen tuaj të radhës

Tani me sezonin e gripit afër, është me rëndësishme se kurrë më parë të ruhemi nga coronavirusi. Nga shmangia e mikrobeve në banjat publike, te...

Studimi/ Ja sa minuta vrap duhen në ditë për qeliza të shëndetshme

Të dhënat më të fundit të Institutit të Statistikave tregojnë se në vitin 2018, numri i vdekjeve nga tumoret në vendin tonë pësoi një...

Zbuloni si ndikon mungesa e vitaminës K tek të moshuarit

Vitamina K është e një rëndësie thelbësore për shëndetin e kockave dhe të zemrës. Mungesa e saj në organizëm mund të shkaktojë trombozë, gjakderdhje...

Simptomat e mungesës së vitaminës B

Lodhja kronike dhe mungesa e forcës janë vetëm disa nga simptomat që përfaqësojnë mungesën e vitaminës B. Mungesa e vitaminës B jep simptoma të caktuara,...

Osteoartritit tek duart/ Simptomat dhe trajtimet kundër dhimbjeve

Dhimbjet e duarve mund të jenë të rralla por kjo nuk i bën ato të parëndësishme, përkundrazi! Dhimbjet e duarve si pasojë e osteoartritit...

Çfarë janë nishanet e kuqe në lëkurën tuaj?

Nishanet e kuqe mund të shfaqen në trupin tuaj me pak ose aspak paralajmërim. Nëse jeni të alarmuar nga pamja e tyre, patjetër që...

Kujt do t’ia këndoj trishtimin tim? Këtij populli pa Atdhe?

Kujt do t'ia këndoj trishtimin tim? Këtij populli pa Atdhe? Kujt do t'ia këndoj trishtimin tim? Dëgjon njeri? Dëgjon ti? Ty të rriten taksat, dhe ti...
0FansaPëlqeje
69,168NdjekësitNdjek
16,000AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss