12.3 C
Pristina
E martë, 26 Shtator, 2023

KURIOZITETE

Ballina KURIOZITETE

Buron ujë nga pema 100 vjeçare në këtë fshat shqiptar

Një fenomen i pazakontë ndodh në një fshat në Malin e Zi. Mediat e huaja shkruajnë se nga trungu i një mani (lisi) 100...

Misteri i shtëpisë më të vetmuar në botë

Një banesë që njihet si ‘më e vetmuara në botë’ qëndron e zbrazuar në faqen e thepisur të një mali, e mbushur nga histori...

Dhjetë gjallesat më të vjetra në Tokë

Nga trëndafili 1200 vjeçar, sfungjerët e detit 15 000 vjeçar, të pylli 80 000 vjeçar, këto janë dhjetë gjallesat endemike më të vjetra dhe...

Duartrokitjet, kur, si dhe pse lindën ato?

Duartrokitjet shoqërojnë zakonisht zgjedhjen e një personi në një post të rëndësishëm politike, një shfaqje në skenë që na ka pëlqyer, një kampion që...

Horoskopi për ditën e mërkurë, 20 prill 2022

Dashi Kur disa njerëz përpiqen të bëjnë veprime që më së paku mund t’ju trazojnë, çelësi gjendet tek nuhatja e atyre lëvizjeve dhe kështu të...

Pse macet e urrejnë kaq shumë ujin?

Sjellja e maceve ka ngatërruar njerëzit për mijëra vjet, nga arroganca e tyre e perceptuar deri tek obsesioni për të hyrë në kuti. Megjithatë,...

10 gjëra që nuk blihen me para

George Lorimer, një gazetar, shkrimtar dhe botues, një herë tha se është mirë të kesh para dhe të gjitha gjërat që mund të blesh...

A digjni më shumë kalori në palestër apo gjatë seksit?

A mundet një gjysmë ore seksi intensiv të djegë më shumë kalori se gjysmë ore në palestër? Lexoni më poshtë dhe zbuloni të vërtetën pas...

Horoskopi ditor, e enjte 14 prill 2022

Dashi Një kuadër yjor vërtet shumë i mirë për të dashuruarit e kësaj shenje bën që dita të jetë shumë pozitive. Erosi i stimuluar nga...

Pse edhe shoqëritë më të ngushta mund të marrin fund?

Disa prej jush me siguri e kanë pyetur veten pse shoqëria me disa njerëz që mendoje se do t’i kishe gjithnjë pranë vetes, përfundoi...
0FansaPëlqeje
69,168NdjekësitNdjek
16,000AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss