33.1 C
Pristina
E diel, 1 Gusht, 2021

LAJME

Ballina LAJME

I riu me origjinë nga Jazhince e Tetovës shkëlqen dhe në politikë në Gjermani

Ai është me origjinë nga Tetova nga fshati Jazhincë, por që ka lindur dhe rritur e jeton në Leverkusen në Gjermani. Po flasim për...

Aninna Nina zyrtarisht pjesë e garës së bukurisë në “Europe Continental Kosova 2021”

Pas triumfit në kompeticionin e bukurisë “Miss Eco Kosova”, mis Aninna Nina është bërë zyrtarisht pjesë e garës së më të bukurave në...

Vaksinohet edhe Granit Shala

Bokseri dhe biznesmeni i njohur kosovar që jeton në Gjermani, Granit Shala para se të niset për pushime në Kosovë është vaksinuar, dhe këtë...

Djali i Sahit Jasharit, Kujtimi, flet me krenari per te kaluaren historike te familjes

Unë Kujtim Jashari, nip i Hamit & Sala Jasharit dhe familjar i gjithsej 15 të rënëve për lirinë e Kosovës, ndjehem i obliguar të...

Ja çfarë ndikoi që Kosova të mbetet ende pa vaksinë

Kosova ende nuk ka arritur të sigurojë vaksinën, e kjo ka ngjallur reagime të shumta. Derisa vendet e rajonit kanë filluar vaksinimin e qytetarëve kundër...

Moskrijimi i shpejtë i Qeverisë mund të shkaktonte krizë politike

Kosova, javë më parë ka kaluar një proces zgjedhor. Analistët po e shohin majin mars si skenarin më optimist, ndonëse vështirë i realizueshëm, për formimin...

Tentoi të hynte në Gjermani me pasaportë false, kosovari kthehet nga policia

Emigrimi i kosovarëve drejtë Evropës, vazhdon të jetë i lartë. Një person nga Kosova donte të hynte në Gjermani me pasaportë të falsifikuar prandaj u...

Shqipëria po përballet më numër të lartë të infektuarve me COVID19

Shqipëria po vazhdon të jetë njëra nga vendet me numër të lartë të infektuarve me koronavirus. Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri njofton se në 24...

Zeka tregon dy figura që mund ta kthejnë LDK-në në binarë përsëri

Milaim Zeka, ka folur për zgjedhjen e kryetarit të ri të LDK-së. Më 14 mars do të mbahet Kuvendi Zgjedhor i Lidhjes Demokratike të Kosovës...

Erdogan i dërgon letër Kurtit, ja për çfarë e lavdëron

Tayip Erdogan, i ka dërguar letër Albin Kurtit. Për fitoren në zgjedhjet e 14 shkurtit, lideri i VV-së, Albin Kurti ka marrë urime nga liderë...
0FansaPëlqeje
69,168NdjekësitNdjek
16,000AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss