19.7 C
Pristina
E shtunë, 2 Korrik, 2022

LAJME

Ballina LAJME

Haxholli: Përafrimi i VV-së me LDK-në, më shumë i konvenon Vetëvendosjes

Fatmir Haxholli nga Lidhja Demokratike e Kosovës, ka thënë se nëse ndodh një përafrim në mes Vetëvendosjes e LDK-së, kjo do t’i konvenonte më...

Kurti: Do të qeverisim me LDK-në, ekipet do ta harmanizojnë programin

Pas përfundimit të takimit të Albin Kurtit me Vjosa Osmanin, kandidati për kryeministër Albin Kurti ka deklaruar se më LDK-në janë marrë vesh që...

Ramush Haradinaj nënshkruan me Teuta Rugovën

Koalicioni PDK- AAK- Nisma pritet të nënshkruaj marrëveshje me deputeten e LDK-së, Teuta Rugovën për ta mbështetur Qeverinë e drejtuar nga Ramush Haradinaj, shkruan...

Shtyhet takimi i grupeve punuese të VV-së dhe LDK-së

Gjatë ditës së sotme ishte konfirmuar takimi i grupeve punuese të krijuara në LDK dhe Vetëvendosje për të harmonizuar programin që mund të çojë...

Mitrovica Veriore humbë 7.8 milionë € nga BE

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë ka njoftuar se Përfaqësuesja e saj speciale në Kosovë, Nataliya Apostolova, është detyruar të anulojë ndihmën financiare për...

KQZ-ja tregon se kur do të shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve

PZAP-i e ka refuzuar si të pabazuar kërkesën e LVV-së për numërimin e mbi 4500 zarfeve me fletëvotime nga diaspora. Ndërkohë, LVV-ja ka deklaruar...

Zogaj e sheh ftesën e Thaçit si favorizim ndaj PAN-it

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka ftuar partitë politike në një takim konsultativ për të caktuar datën e konstituimit të Kuvendit. Ftesa e presidentit Hashim...

Artistja Vlora Kastrati Shala nga karantina publikon një cover mjaft bukur

Artistja Vlora Kastrati Shala nga karantina publikon një cover mjaft bukur   Quhet " Jam dorzu" projekti më i ri i artistes pejane Vlora Kastrati Shala...

Gjykata Supreme e Kosovës ka aprovuar pjesërisht ankesën e avokatëve të Gjeneralit të UCK-së,...

Avokati Tomë Gashi, ka njoftuar se Gjykata Supreme e Kosovës ka aprovuar pjesërisht ankesën e avokatëve të Gjeneralit të UCK-së, Sylejman Selimi. “Z. Selimi shpallet...

Ky është moti që na pret javën e ardhshme

Gjatë pesë ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë një mot i ndryshueshëm. E hëna fillon mot me diell, por gjatë ditës pritet...
0FansaPëlqeje
69,168NdjekësitNdjek
16,000AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss