19.1 C
Pristina
E martë, 28 Qershor, 2022

LAJME

Ballina LAJME

Veseli në Ferizaj: PDK fiton në çdo stinë, në vjeshtë qeveris me Ferizajn

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, sot në Ferizaj, në një tubim me qytetarë dhe simpatizantë, ka shpalosur platformën e Fillimit të...

OBRM-PDUKM: Çdo i testuar i tretë është pozitiv për COVID-19, Filipçe të jep dorëheqje

Nga partia opozitare OBRM-PDUKM kërkojnë dorëheqjen e Ministrit të Shëndetësisë Venko Filipçe për shkak të eskalimit të situatës me coronavirus. Nga atje thonë se çdo...

Reshjet e shiut dhe borës, policia apelon për kujdes të shtuar

Policia e Kosovës ka apeluar për kujdes të shtuar ndaj të gjithë pjesëmarrësve në trafik në mënyrë që të respektojnë rregullat dhe shenjat e...

KQZ tregon orën e shpalljes se rezultateve përfundimtare

Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valmir Elezi, ka treguar se KQZ-ja do t’i shpallë sot rezultatet përfundimtare në orën 14:00. Sot, e enjte, do...

Historianët e Deçanit: Sa më parë të nisë ndërtimi i xhamisë qendrore në Prishtinë

Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan, është shprehur kundër nismës së një grupi të njerëzve, të cilët duke kundërshtuar ndërtimin...

Pesë të vdekur nga temperaturat e larta

Të paktën pesë persona vdiqën sot në kryeqytetin bullgar për shkak të një vale të fortë të të nxehtit që ka prekur vendin, nga...

Shlyerja e borxheve nga ATK

Administrata Tatimore e Kosovës u ka bërë thirrje qytetarëve për të përfituar nga falja e borxheve, duke ua përkujtuar atyre se afati në fjalë...

Papa Fraçesku: Priftërinjtë që i përdhunojnë fëmijët do të ndëshkohen rreptë

Papa Françesku ka premtuar sot se do t’i ndërmarrë masat më të ashpra të mundshme ndaj priftërinjtë të cilët i përdhunojnë dhe ngacmojnë fëmijët....

DY FËMIJË VDESIN NË GJAKOVË PASI SHTËPIA U KAPLUA NGA ZJARRI

Dy fëmijë, një i moshës 12 dhe 13 vjeçarë kanë vdekur sot në fshatin Ujz të Komunës së Gjakovës pasi shtëpia ishte përfshirë nga...

Miratohet Projektligji për financimin e partive

Është miratuar në Kuvend Projektligji për Financimin e Subjekteve Politike. 63 deputetë votuan pro këtij projektligji. Organizatat e shoqërisë civile kanë theksuar se Projektligji i ri...
0FansaPëlqeje
69,168NdjekësitNdjek
16,000AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss