4.2 C
Pristina
E martë, 5 Dhjetor, 2023

KRONIKA ZEZË

Ballina LAJME KRONIKA ZEZË

Ngrihet aktakuzë ndaj dy personave që vranë babë e bir për shkak të pronësisë...

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka bërë të ditur se ndaj Xh.B. dhe A.B. është ngritur aktakuzë nga Gjykata për veprat penale “Vrasje e rëndë”...

Zhduket një vajzë në Rahovec

Një vajzë nga Komuna e Rahovecit është raportuar e zhdukur. Rastin e ka paraqitur para dy ditësh në polici babai i saj. Sipas raportit të Policisë...

Policia zvicerane plagos dy shqiptarë, dyshohen për vjedhje

Dy shqiptarë janë plagosur të shtunën në mbrëmje derisa janë përballë me policinë zvicerane gjatë ikjes. Të shtunën në mbrëmje, policia zvicerane është lajmëruar për...

Shpërthen një bombol gazi në vendpushishten e parkingut nëntokësor në kryeqytet

Një bombol gazi ka shpërthyer para pak minutash në vendpunishten e parkingut nëntokësor në Prishtinë, në oborrin e Universitetit të Prishtinës. Policia e Kosovës ka...

Vrau ish-të dashurin në Ferizaj, dënohet me 18 vjet burgim

Mimoza Pajaziti e akuzuar për vrasje të rëndë dhe armëmbajtje pa leje, është dënuar të premten sërish me 18 vjet burgim nga Gjykata Themelore...

64 aktakuza për 24 orë

Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur 64 aktakuza kundër 79 personave, për vepra...

Gjakovë, rrëzohet një person në një vendpunishte, arrestohet një i dyshuar

Është arrestuar një person në Gjakovë, nën dyshimin se nuk i ka përmbushur masat e sigurisë në vendpunishte, ku si pasojë një person tjetër...

Sekuestrohen mbi 600 kilogramë duhan të papërpunuar

Policia Kufitare ka parandaluar një rast të tentativës për kontrabandë, në të cilën ka sekuestruar mbi 600 kilogramë duhan të papërpunuar. Sipas njoftimit të Policisë,...

Dy turistë polakë humbin jetën në një aksident në Shkodër

Dy turistë polakë kanë humbur jetën si pasojë e një aksidenti të rëndë që ka ndodhur mesditën e sotme në Kryebushat të Shkodrës. Dy turistë,...

Burri shkon në vendin e punës, rrah ish-bashkëshorten dhe kolegun e saj

Siç bëhet e ditur, i dyshuari, shtetas i Kosovës është arrestuar pasi ka shkuar në vendin e punës së ish-bashkëshortes dhe ka sulmuar atë...
0FansaPëlqeje
69,168NdjekësitNdjek
16,000AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss