12.3 C
Pristina
E martë, 26 Shtator, 2023

LUFTA NË UKRAINË

Ballina LAJME LUFTA NË UKRAINË

Lituania: BE-ja nuk duhet të lodhet nga sanksionimi i Rusisë

Ministri i Jashtëm i Lituanisë, Gabrielius Landsbergis, ka thënë se Bashkimi Evropian “nuk duhet të lodhet” nga vendosja e sanksioneve kundër Rusisë, apo nga...

Britania dëshiron ta sjellë Putinin para drejtësisë, angazhon gjykatësin që e dënoi Karaxhiqin

Sir Howard Morrison, gjykatësi britanik i cili e ka dënuar kasapin serb, Radovan Karaxhiq me burgim të përjetshëm për krime lufte, është caktuar ta...

Mblidhet Asambleja, vendoset për largimin e Rusisë nga Këshilli i Evropës

Pas pezullimit të diplomatëve dhe të deleguarve të Rusisë në Këshillin e Evropës, këtë të mërkurë, vendoset përjashtimi i këtij vendi nga organizata. Rusia...

KINA NIS EVAKUIMIN E QYTETARËVE NGA UKRAINA

Kina ka nisur evakuimin e qytetarëve të saj nga Ukraina, raportoi media shtetërore të martën. Evakuimi po bëhet mes frikës për sigurinë e tyre për...

Nën bombardimet ruse, myslimanët e Ukrainës po përjetojnë Ramazanin më të vështirë

Myslimanët në Ukrainë po përballen me një Ramazan të vështirë këtë vit pasi agresioni rus po rëndon jetën e tyre, megjithatë shumë planifikojnë të...

Pesë persona janë vrarë në sulmet e fundit në Ukrainë

Sipas autoriteteve, dy persona kanë vdekur në rajonin e Luhanskut dhe tre në rajonin Donetsk të Ukrainës lindore. Disa persona u plagosën, gjithashtu, nga sulmet,...

VITALI KLITSCHKO: MBËSHTETNI UKRAINËN SË BASHKU, NE JEMI TË FORTË

Kryebashkiaku i Kievit Vitali Klitschko e përshkroi kryeqytetin e Ukrainës si të rrethuar dhe tha se evakuimi i civilëve nuk do të ishte i...

DANIMARKA DO T`I DHUROJË UKRAINËS 2700 ARMË ANTITANK

Danimarka do t`i dhurojë Ukrainës 2700 armë antitank, u tha gazetarëve kryeministrja Mette Frederiksen, raporton Reuters. Ajo tha se Danimarka do t'i lejojë shtetasit e...

Rusia sulmon me raketë qytetin ukrainas në mes të bisedimeve për armëpushim, vriten disa...

Një raketë ruse ka vrarë disa persona në qytetin lindor të Ukrainës, Kharkiv, edhe pse Kyiv dhe Moska janë duke  zhvilluar negociata për të...

Ish-agjenti i MI6: Lufta do të përfundojë nëse Putini vritet nga rusët

Ish-agjenti britanik i inteligjencës MI6, Christopher Steele, i cili drejtoi departamentin e vëzhgimit të Rusisë, beson se lufta në Ukrainë do të përfundojë vetëm...
0FansaPëlqeje
69,168NdjekësitNdjek
16,000AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss