16.3 C
Pristina
E diel, 26 Qershor, 2022

LAJME

Ballina LAJME

Fortunë e tmerrshme në Ulqin, pushuesit kosovarë: Nuk kemi parë kurrë diçka të tillë

Shtrëngata jashtëzakonisht e fuqishme dhe e frikshme që goditi mbrëmë Ulqinin shkaktoi edhe dëme të mëdha materiale, duke dëmtuar makinat dhe duke rrëzuar drunjtë. Ishte...

Qendra e Mjekësisë Familjare në Obiliq me Shërbim Emergjent 24 orë

Që nga sonte, në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Obiliq, Shërbimi Emergjent do të funksionoj 24 orë. Aktivizimi i këtij shërbimi në këtë qendër, ka...

Mustafa për sondazhet e VV-së: Në LDK nuk iu besojmë fare përrallave, shkojmë të...

Rrëzimi i Qeverisë nuk mund të jetë asnjë arsye që LDK-ja të dëmtohet në zgjedhjet e ardhshme sepse Qeveria Hoti nuk e ka shkelur...

Haradinaj në Kamenicë, Qeveria do t’i qëndrojë pranë fermerëve dhe bujqve tanë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka qëndruar sot në Kamenicë ku ka vizituar fermerët e kësaj ane. “Arsyeja pse jemi këtu është që të dërgojmë...

Trump bombardon Kinën në Korenë e Veriut

Donald Trump e ka kritikuar Kinën pas testit të Koresë së Veriut për një raketë me rreze të gjatë, duke e dënuar atë për...

IKSHPK/ 7 viktima dhe 234 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë, 7 persona kanë vdekur si pasojë e virusit COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë shënuar edhe 234 raste të...

E RRIHTE NËNËN E TIJ – POLICIA ARRESTON GJILANASIN

Dje policia e Kosovës ka arrestuar një person për një rast dhune në familje. Sipas raportit policor, një person në Gjilan është arrestuar pasiqë disa...

Avdullah Hoti thotë se nuk do të bashkpunojnë me PDK-në

I nominuari për Kryeministër nga koalicioni LAA, ka ftuar PAN-in që t’i themeloj institucionet, në mënyrë që siç thotë ai mos të dëmtohen bizneset,...

Policia jep detaje rreth vrasjes së shumëfishtë në Pozhoran të Vitisë

Një vrasje e shumëfishtë ka ndodhur mbrëmë në fshatin Pozhoran të Vitisë. Një burrë atje ka qëlluar për vdekje me armë zjarri bashkëshorten, dy...

Vuçiq: Sa të jem gjallë do të angazhohem për kompromis me Prishtinën

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, gjatë vizitës së fundit në Beograd paralajmëroi organizimin e një takimi të ri ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me pjesëmarrjen...
0FansaPëlqeje
69,168NdjekësitNdjek
16,000AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss