17.7 C
Pristina
E shtunë, 25 Qershor, 2022

LAJME

Ballina LAJME

PASURIA MILIONËSHE E KRYETARIT TË ZGJEDHUR TË LDK-SË NË PEJË

Gazmend Muhaxheri do të vazhdojë edhe një mandat ta udhëheq degën e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Pejë. Delegatët e Kuvendit  Zgjedhor të Degës së...

Rusia pret nga Kosova të heq dorë nga formimi i Ushtrisë

Rusia pret nga Prishtina zyrtare të heq dorë nga ideja e formimit të Ushtrisë së Kosovës. Kështu ka deklaruar zëvendësministri i Jashtëm rus, Aleksei Meshkov. Ai...

Dodik: Të pranohet propozimi i Serbisë për demarkacionin me Bosnjën

Kryetari i Presidencës së BeH, Milorad Dodik, tha sot se zgjidhja e çështjes kufitare midis Serbisë dhe BeH duhet të aktualizohet. Ai tha se të...

Veseli: Amerika ishte dhe mbetet mburojë e lirisë dhe pavarësisë sonë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli në ditën e përvjetorit të pavarsisë së SHBA-ve ka thënë se kjo ditë është e bekuar...

Kryetari i Kamenicës e shpjegon pse e ka emëruar një 21 vjeçar për drejtor

Kryetari i Kamenicës, Qëndron Kastrati, nëpërmes një postimi në faqen e tij në Facebook iu është përgjigjur reagimeve në lidhje me emërimin e drejtorit...

Gates kërkon nga Europa të shmangë fluksin e emigrantëve

Themeluesi i Microsoft, Bill Gates, i ka bërë thirrje Evropës të ndalojë shfaqjen e bujarisë ndaj azil kërkuesve për të shmangur një fluks dërrmues...

Rreth 23 milionë euro nga buxheti i Kosovës u ndanë për OJQ-të në vitin...

Shumë organizata që bëjnë monitorimin e shpenzimeve të parasë publike kanë kritikuar me vite të tëra institucionet për mënyrën e shpenzimit të parasë. Gjatë viteve...

Thaçi: Kam konfirmimin nga mandatari i koalicionit fitues se Qeveria formohet pa vonesa

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se ka marrë konfirmimin nga koalicioni fitues i zgjedhjeve (koalicioni...

Llukaj: RAMUSH MIKU IM

RAMUSH MIKU I'm   Sa shpejt ikën 20 vjet Dy here të percolla në Hagë dy herë të prita me dal s'dua ta besoj heren e 3-të Që Ti prapë...

Ngjarje tragjike , humbë jetën psikologia nga Prizreni

Në moshën 36-vjeçare është ndarë nga jeta tragjikisht psikologia Dua Dauti-Kadriu, në Ulqin. E ndjera ka humbur jetën në det, dje në orët e pasdites. Sipas...
0FansaPëlqeje
69,168NdjekësitNdjek
16,000AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss