17.7 C
Pristina
E enjte, 30 Qershor, 2022

LAJME

Ballina LAJME

UKRAINASIT PRESIN DERI 15 ORË PËR TË HYRË NË MOLDAVI

Kjo pikë e vogël kalimi moldave, e shtrydhur midis dy zonave të territorit ukrainas, tani mban shenjat dalluese të një krize të plotë refugjatësh. Vetëm...

AAK-PSD premtojnë shkollim të lartë falas dhe rritje të buxhetit për arsim për 50%

AAK dhe PSD sot kanë mbajtur konferencën e radhës me Driton Çaushin dhe Teuta Haxhiun, ku është folur për platformën e koalicionit lidhur me...

Ismaili: Po t’i kishte PAN-i numrat moti do të thirrej seanca konstituive

Deputeti i legjislaturës së ardhshme të Kuvendit të Kosovës nga Vetëvendosje, Fisnik Ismaili shpreh bindjen se koalicioni PDK-AAK-Nisma nuk i ka numrat.  Ismaili, ka thënë...

Qytetarët për njëvjetorin e Qeverisë Kurti: Pritje të papërmbushura

Nisur nga fakti se lista e Lëvizjes Vetëvendosje në zgjedhjet e fundit parlamentare në Kosovë ka fituar mbi 50 për qind të votave, qytetarët...

Limaj nuk dorëzohet për rezultatin e zgjedhjeve, i shkruan letër KQZ-së

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i është drejtuar me një letër kryetares se KQZ-së, Valdete Daka dhe anëtarëve tjerë të këtij komisioni. Limaj i...

Kosova dhe Kroacia bashkojnë forcat për luftim të trafikimit të jashtligjshëm të mallërave

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë u aprovua shqyrtimi i nismës për negocimin e Marrëveshjes me Qeverinë e Republikës së Kroacisë për bashkëpunim dhe...

Flet ish-deputeti i LDK-së Nuredin Ibishi që u ftua nga Specialja

Ish-deputeti i LDK-së, Nuredin Ibishi ka folur pas ftesës që ka marrë nga Specialja. Përmes një postimi në Facebook ai ka thënë se intervistimi do...

Mitrovicë , sulmohet një person

Një person ka pranuar një thirrje telefonike kërcënuese, si dhe me gurë i është dëmtuar xhami i veturës në rrugën “Martirët e Kombit”, në...

Pragu/Nisma mbetet në qorrsokak

Fati i koalicionit Nisma – AKR – PD ka mbetur peng i rezultatit të zgjedhjeve të 6 tetorit. Edhe pse nga ky koalicion po...

Humbi zgjedhjet, Eduard Selami: Do të vazhdoj kontributin tim si anëtar i PD

Pasi humbi garën për kreun e PD-së, Eduard Selami ka falënderuar edhe njëherë të gjithë ata demokratë që e mbështetën në këtë proces. Me anë...
0FansaPëlqeje
69,168NdjekësitNdjek
16,000AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss