-2.3 C
Pristina
E martë, 5 Dhjetor, 2023

SHËNDETËSI

Ballina SHËNDETËSI

Ky është numri i rasteve të reja me Koronavirus në Kosovë

Në 24-orët e fundit janë raportuar katër raste të infektuara me koronavirus. Kështu është bërë e ditur në raportin 24-orësh të Ministrisë së Shëndetësisë, teksa...

Mënyra e duhur për largimin e rriqrave nga trupi juaj

Qëndrimi në natyrë, veçanërisht në mesin e bimësisë së ulët, shoqërohet me rrezikun e kontaktit të mundshëm me rriqrat. Ato janë më të shumta në...

Shenja e parë që keni gurë në veshkë: Urgjentisht shkoni te mjeku nëse ju...

Dhembja është simptoma kryesore e cila tregon që keni gurë në veshkë, mirëpo mund ta zbuloni edhe më herët këtë gjendje. Guri në veshkë është...

Si ta bëni vajin shërues të jargavanit: Eliminon dhimbjet e shpinës dhe gjurit!

Sipas legjendës, jargavani vjollcë u bë i bardhë kur dikush e vendosi mbi varrin e një vajze të re Jargavani është njohur prej kohësh si...

Ministria publikon raportin 24 orësh për rastet e reja

11 raste të reja me koronavirus janë konfirmuar në Kosovë, gjatë 24 orëve të fundit. Sipas MSH’së, këto raste janë konfirmuar pas testimit të 770...

Protestohet para Ministrisë së Shëndetësisë në Prishtinë

Shoqata e Personave me Fibrozë Cistike, së bashku me prindërit e pacientëve të prekur nga kjo sëmundje, përmes një proteste të organizuar para Ministrisë...

Infektologu i njohur: Kosova e ka përmbyllur pandeminë

Për mbi dy vite bota është përballur me pandeminë Covid-19 e cila u ka marrë jetën miliona njerëzve në gjithë botën. Kosova si shtetet e...

Ky është numri i rasteve të reja me Koronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 789 testime, 16 qytetarë kanë rezultuar pozitiv...

Pastrimi i mëlçinë me metoda natyrale

Mëlçia është organi që kryen disa prej funksioneve më thelbësore në organizëm. Ajo shërben si baza e çdo procesi të metabolizmit. Mëlçia filtron gjakun, prodhon...

Infektimet me fruth janë përsëri në rritje

Gjatë pandemisë së koronës, sëmundjet e tjera kaluan në harresë dhe fushatat e vaksinimit u anuluan. Si pasojë infektimet me fruth u rritën me...
0FansaPëlqeje
69,168NdjekësitNdjek
16,000AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss