15.2 C
Pristina
E martë, 19 Tetor, 2021

SPORT

Ballina SPORT

DY GJIGANTËT E LIGËS PREMIERE NË GARË PËR SUEDEZIN QË I SHËNOI GOL KOSOVËS

Tifozët e futbollit, veçanërisht ata nga Kosova, e kanë të freskët golin spektakolar të realizuar nga Alexander Isak në fitoren 3-0 të Suedisë përballë...

KRESHNIK UKA, YLLI I JAVËS

Federata e Futbollit e Kosovës së bashku me sponsorin e Superligës, Bankën Kombëtare Tregtare, BKT Kosova , vazhdojnë të ndajnë çmimin "YLLI I JAVËS",...

SOT LUHEN DY NDESHJE NË SUPERLIGËN E KOSOVËS

Superliga e Kosovës në hendboll vazhdon me ndeshjet e javës së pestë. Për shkak se zgjedhjet lokale mbahen në Kosovë të dielën, ndeshjet luhen...

KON, SHKRIM TË VEÇANTË PËR PENSIONIMIN E MAJLINDA KELMENDIT

Majlinda Kelmendi ka njoftuar para disa kohësh zyrtarisht pensionimin e saj nga garat e xhudos dhe për pensionimin e saj ka shkruar tashmë Komiteti...

S’GABOJNË BRAZILI DHE ARGJENTINA

Janë zhvilluar duelet e radhës në kualifikimet e Kupës së Botës në Amerikën e Jugut. Kombëtarja e Brazilit ka arritur të mposht Uruguain në shtëpi...

SUPERLIGA VJEN ME XHIRON E NËNTË

Nesër rikthehet në aksion elita e futbollit kosovar. Dy përballje do të luhen nesër(e premte) në kuadër të xhiros së nëntë të Superligës, transmeton lajmi.net. Ulpiana...

PËRUROHET PALESTRA SPORTIVE NË SKENDERAJ

Zëvendësministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, znj. Daulina Osmani, të mërkurën mori pjesë në ceremoninë e përurimit të palestrës sportive në Skenderaj, ku në...

FIFA PARALAJMËRON NDËSHKIM TË ASHPËR PËR SHQIPËRINË

Hedhja e sendeve të forta në fushën e lojës në minutën e 78-të nga disa prej tifozëve të që ndodheshin në shkallët e stadiumit...

DE BIASI: DO TË ISHTE KNAQËSI TA MERRJA DREJTIMIN E KOSOVËS

Pas largimit të trajnerit Bernard Challendes, emra të ndryshëm u përfolën për të drejtuar kombëtaren e Kosovës. Njëri ka emrat e përmendur, ishte ai i...

“DARDANËT” FALËNDEROJNË TRAJNERIN CHALLANDES

Sot, Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka njoftuar që trajneri Bernard Challandes nuk do të jetë më trajneri i Kombëtares së Kosovës. Pas 40...
0FansaPëlqeje
69,168NdjekësitNdjek
16,000AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss