19.1 C
Pristina
E martë, 28 Qershor, 2022

SPORT

Ballina SPORT

Whitsitt, MVP i gjysmëfinaleve të “play-off”-it

Në fundjavë u zhvilluan ndeshjet e dyta gjysmëfinale të “Play-off”-it në Superligën e Femrave. Prishtina siguroi finalen duke mundur Trepçën edhe në ndeshjen e dytë,...

Mourinho: Bale i pamundur si Ronaldo

Nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka folur trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, rreth Gareth Bales, pasi ermi i uellsiani lidhet shpesh me...

Chelsea dhe Liverpool në “luftë” për yllin e Bayern Munchen

Chelsea dhe Liverpool ende po bëjnë presion për të arritur një marrëveshje me mbrojtësin e Bayern Munchen David Alaba, pretendon ESPN. Austriaku i gjithanshëm pritet...

KB Peja zbulon përforcimin e ri

Klubi basketbollistik, Peja ka prezantuar përforcimin më të ri. Lajmi është konfirmuar nga faqja zyrtare e klubit pejan, përcjell GazetaDirekt. KB Peja nënshkruan me qendrën nga...

United nuk heq dorë nga sulmuesi i njohur

Manchester United nuk ka hequr dorë nga beteja për transferimin e Andrea Belottit nga Torino, raporton Calciomercato.com. Reprezentuesi italian ka qenë i lidhur me Djajtë...

Opozita e FFK-së: Nëse nuk merren masa ndaj Kuvendit të jashtëligjshëm, mund t’i bojkotojmë...

Klubet opozitare nuk kanë marrë pjesë në Kuvendin Zgjedhor të Federatës së Futbollit të Kosovës, i cili është duke u mbajtur në këto momente. 15...

UEFA pasqyron rizgjedhjen e Ademit në krye të FFK-së

UEFA i ka kushtuar vëmendje rizgjedhjes së presidentit Agim Ademi në krye të FFK-së për mandatin e tij të dytë. Shtëpia e futbollit evropian me...

“Godet” përsëri Drita, këto janë super përforcimet e klubit bardhekaltër (Foto)

Nuk ka diskutim se klubi Drita, është  skuadra e cila këtë afat kalimtar është përforcuar me më shumti futbollistë të rinj. Madje ekipi bardhekaltër nuk...

Real merr vendim të papritur, po e shet sulmuesin premtues

  Real Madrid, mundet të mbetet pa njërin nga lojtarët më të mirë. Real Madrid mund të shesë një herë sulmuesin, Vinicius Junior këtë verë pas...

ZYRTARE: ARBËR HOXHA I BASHKOHET SLAVEN BELUPOS

Slaven Belupa ka konfirmuar se ka transferuar Arbër Hoxhën nga Lokomotiva e Zagrebit. Përmes një njoftimi, skuadra kroate ka bërë të ditur se reprezentuesi i...
0FansaPëlqeje
69,168NdjekësitNdjek
16,000AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss