14 C
Pristina
E martë, 26 Shtator, 2023

TEKNOLOGJI

Ballina TEKNOLOGJI

Studiuesit shpikin ‘baterinë për ngrohje’, nevojitet kripa dhe uji për nxehtësi

Studiuesit besojnë se mund të bëjnë miliona shtëpi në Evropë pa gaz në të ardhmen e afërt, pasi kanë shpikur një “bateri ngrohjeje” të...

Televizorët Samsung 2022 fitojnë certifikimin për reduktimin e karbonit nga Carbon Trust

Samsung vazhdon përpjekjet e saj për të krijuar produkte më të qëndrueshme në përputhje me vizionin e tij ‘Going Green’ Samsung Electronics, prodhuesi kryesor në...

Kur do të vijë një iPhone me ekran të plotë?

Kur do të shohim një iPhone të ri me një ekran krejtësisht të papenguar? Në vitin 2024, sipas një parashikimi nga analisti i njohur...

Aplikacioni Android i Google më në fund do t’ju lejojë të fshini 15 minutat...

Google më në fund po sjell mundësinë për të fshirë 15 minutat e fundit të historisë suaj të kërkimit në aplikacionin e saj Android,...

Netflix synon kufizimin e ndarjes së fjalëkalimeve dhe futjen e reklamave

Një rënie e papritur e numrit të abonentëve ka bërë që platforma Netflix të konsiderojë ndryshimet në shërbimin që ofron: Reduktimin e ndarjes së...

Instagram do t’ju lejojë t’i përgjigjeni mesazheve të drejtpërdrejta nga “feed”

Instagram shpesh po prezanton veçori dhe opsione të reja dhe këto tani zbatohen për dërgimin e mesazheve të çastit përmes kësaj platforme. Opsioni i ri...

Dezinformimi po shtrembëron botëkuptimin e të rinjve për luftën në Ukrainë

Ndërsa bota është përqëndruar tek lufta e Rusisë kundër Ukrainës, një tjetër konflikt po shpërthen - në telefonat celularë. Në luftën e informacionit, TikTok-u është...

Musk ofron 43 miliardë dollarë për blerjen e Twitter-it

Shefi ekzekutiv i kompanisë Tesla, Elon Musk, po ofron që ta blejë Twitter-in, duke thënë se kjo platformë e mediave sociale – të cilin...

Apple Watch Series 8 do të ketë sensorë të temperaturës

Nëse Apple i qëndron kalendarit të saj, orën e parë Apple Watch Series 8 mund ta shohim në Shtator. Gjithashtu mund të shohim për...

Zbulohen të gjitha specifikat e Xiaomi 12 Lite

Xiaomi tashmë ka prezantuar tre anëtarët e rinj të familje së telefonave të mençur – e së fundmi ka prezantuar edhe modelin më të...
0FansaPëlqeje
69,168NdjekësitNdjek
16,000AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss