15.4 C
Pristina
E hënë, 18 Tetor, 2021

TEKNOLOGJI

Ballina TEKNOLOGJI

GJITHÇKA QË U THA SE NDODHI ME ‘FACEBOOK’, ‘INSTAGRAM’ E ‘WHATSAPP’

Dje rreth orës 17:00 e tërë bota u godit nga lajmi se rrjetet sociale Facebook, Instagram dhe WhatsApp kanë rënë nga sistemi dhe nuk...

KËSHTU MUND TË DUKET SAMSUNG GALAXY S22

Informacioni i parë i rrjedhur tregon drejtimin që Samsung po merr me telefonat e tij Galaxy. Do të kalojnë disa muaj para se Samsung të...

CAVIAR KA PREZANTUAR VERSIONET E IPHONE 13

Kompania ruse Caviar ka zbuluar versionet e saj të telefonave inteligjentë të rinj Apple 13 dhe iPhone 13 Max, të cilët janë frymëzuar nga...

KIA PO ZHVILLON NJË GJENERATË TË RE TË AUTOMJETEVE USHTARAKE ME HIDROGJEN

Dhe ndërsa Hyundai është një nga përkrahësit më aktivë të shtytjes së hidrogjenit, Kia vetëm tani ngadalë po përfshihet në garë. Dhe kjo krejt papritur....

SIR CLIVE SINCLAIR, “SHPIKËSI” I KOMPJUTERIT VDES NË MOSHËN 81-VJEÇARE

Shpikësi Sir Clive Sinclair, i cili popullarizoi kompjuterin në shtëpi dhe shpiku kalkulatorin e xhepit, ka vdekur në shtëpinë e tij në Londër, në...

FACEBOOK KISHTE TË DHËNA SE INSTAGRAM NDIKON NË VETËVRASJET E TË RINJVE

Dokumentet e rrjedhura tregojnë se Facebook e mbajti të fshehtë studimin e brendshëm mbi ndikimin e dëmshëm të aplikacionit të tyre në Instagram tek...

TETË APLIKACIONET QË PËRDORUESIT E ANDROID DUHET TË FSHIJNË MENJËHERË

Tetë aplikacioneve që mund të jenë infektuar me virusin Joker dhe janë hequr nga Google Play po u kërkohet të fshijnë përdoruesit e Android...

IPHONE 13 VJEN SOT – KËTO JANË ATO QË PRESIM DHE DIMË DERI TANI!

Lansimi i iPhone 13 është afër. Ngjarja e Apple është sot, 14 shtator, dhe një iPhone i ri është i sigurt që do të...

DUBAI PO PËRDOR “DRONËT E SHIUT” PËR TË LUFTUAR TEMPERATURAT EKSTREME

Luftimi i nxehtësisë nuk është gjithmonë i lehtë, sidomos në vende si Emiratet e Bashkuara Arabe ku temperaturat lehtë mund të arrijnë nivele të...

YOUTUBE, GMAIL DHE MAPS NUK DO TË FUNKSIONOJNË TE TELEFONAT ANDROID 2.3

Tre nga aplikacionet më të përdorura do të bllokohen në disa lloje celularësh gjatë këtij muaji duke prekur miliona përdorues. Google ka vendosur të bllokojë...
0FansaPëlqeje
69,168NdjekësitNdjek
16,000AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss