17.7 C
Pristina
E shtunë, 2 Korrik, 2022

TEKNOLOGJI

Ballina TEKNOLOGJI

Teknologjia e udhëtimit dhe risitë e kësaj vere…

Të rejat e fundit të momentin që do tju duhen për pushime, që nga syzet Spectacles të Snapchat për të shpërndarë videot me miqtë,...

Gjermania lejon përgjimin e “WhatsApp” dhe “Skype”

Gjermania miratoi sot një ligj mbi sigurinë, i cili lejon përgjumin e WhatsApp dhe Skype. Miratimi i këtij ligji erdhi pas një vale me...

Honor 9 arrin në tregun evropian

Honor njoftoi se telefoni më i ri ka arritur me çmim të volitshëm. Honor është brend i popullarizuar i telefonave të mençur, të cilët i...

Kështu mund të duket Volkswagen Cross Polo i ri

Gjiganti gjerman i veturave, Volkswagen, në fillim ka promovuar Polon e re në version Hatchback me pesë dyer, duke përfshirë edhe versionin GTI, por...

“Volkswagen” rikthehet në tregun e Iranit

Makinat ”VW” do të propozohen për shitje në muajin gusht Gjiganti gjerman i makinave “Volkswagen” njoftoi sot se do të rikthej markën e tij me...

Shkencëtarët krijojnë celularin e parë pa bateri (Video)

Celulari juaj i ardhshëm nuk do të ketë nevojë të mbushet më me rrymë. Ky është qëllimi i hulumtimit të ri të Universitetit të Uashingtonit,...

Xiaomi përgatit linjën e re të telefonave

Xiaomi X1 pritet të ketë dy kamera nga mbrapa Xiaomi X1 është telefoni i ri, me të cilin kompania kineze planifikon të garojë në treg...

Samsung synon ekranin 4K

Gjiganti teknologjik Samsung edhe pse ka shpenzuar shumë vite në zhvillimin e produkteve për shtëpi, tani dëshiron të hyjë edhe në tregun e kinemave.Ata...

Nëse keni përdorur Myspace, vjen një lajm i keq

Ekspertja për siguri kibernetike Li-En Galovej ka zbuluar lëshime të mëdha në lidhje me Myspace. Lëshimet janë aq të mëdha sa që shumë lehtë mund...

Ky është misteri i zhdukjes së Lamborghinit 250 mijë foundësh

Një makinë Lamborghini, e cila kushton 250 mijë pound është zhdukur në mënyrë të mistershme. Kompania  thotë se kjo makinë luksoze u mor me qera...
0FansaPëlqeje
69,168NdjekësitNdjek
16,000AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss