19.7 C
Pristina
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

TEKNOLOGJI

Ballina TEKNOLOGJI

Google iu bën thirrje përdoruesve që ta përditësojnë Chrome-in

Google ka lëshuar një paralajmërim urgjent për të gjithë përdoruesit e shfletuesit të tij Chrome që të përditësojnë menjëherë versionin e tyre. Sipas medieve të...

OnePlus 10 Pro do të prezantohet në tregun global më 31 mars

Ata që presin me padurim që telefoni inteligjent OnePlus 10 Pro të shfaqet në tregjet e Kosovës, informacioni i fundit thotë se së shpejti...

Netflix blen zhvilluesin e lojërave Boss Fight Entertainment

Netflix ka blerë zhvilluesin e lojërave të pavarur me bazë në Teksas, Boss Fight Entertainment, njoftoi kompania në një postim në blog. Sipas medieve të...

Apple planifikon të prezantojë një abonim të ri për iPhone

Lëvizja do të përshtatet me përpjekjet e vazhdueshme të Apple drejt pushtimit të tërësishëm të tregut. Vitet e fundit, Apple ka theksuar gjithnjë e më...

Kur mund të presim një iPhone me Face ID dhe prerje në ekran?

Janë shfaqur informacione, të cilat tregojnë se kur Apple mund të zbatojë një sistem Face ID në ekran. Aktualisht, modelet e Apple iPhone përdorin një...

WhatsApp po teston një mënyrë të re për t’iu përgjigjur mesazheve

Aplikacioni popullor i mesazheve mund të marrë së shpejti një tjetër veçori të njohur për ne nga shërbimet e tjera. Një nga veçoritë që Facebook...

Microsoft ka konfirmuar se ishte objektiv i hakerëve

Pas disa ditësh pasigurie, Microsoft konfirmoi se grupi i hakerëve Lapsus $ kishte qasje në sistemet e kompanisë, por në një masë të kufizuar. Sipas...

Twitter njofton se tani mund të kërkoni bisedat specifike

Twitter njoftoi të mërkurën se funksioni i tij i kërkimit në DM do të marrë një përmirësim të madh – tani mund të përdoret...

Zbulohen disa detaje të telefonit One Plus Nord 3

One Plus po përgatitet të prezantojë smartfonin Nord 3 dhe tani janë zbuluar disa nga specifikat e tij. Sipas informacioneve të disponueshme, Nord 3 do...

Samsung prezantoi Galaxy A53 5G dhe Galaxy A33 5G

Samsung prezantoi Galaxy A53 5G dhe Galaxy A33 5G të ri, duke përmbyllur paketën më të fundit të Galaxy Innovation, duke ofruar një përvojë...
0FansaPëlqeje
69,168NdjekësitNdjek
16,000AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss